Loader
Neden Hazır Template Kullanmıyoruz?

Neden Hazır Template Kullanmıyoruz?

Yıllarca bozulmayacak, güvenli ve esnek bir web sitesi için...

Esneklik

Hazır template'lerde sonradan değişiklik yapmak çok mümkün değildir. İleride sizden gelecek değişiklik istekleri karşılanamayabilir. Template'lerde tasarım yapısı sabittir. Tasarımın kodlamasını biz yaptığımızda ise bütün denetim kontrolümüz altındadır. İstediğiniz (teknolojik olarak mümkün olan) her türlü değişiklik yapılabilir.

İşlevsellik

Template'ler güzel görünüp satılmaları için yapılır. Çoğu görünüm "Statik HTML" kodları ile elde edilir.

Örneğin template'lerde kullanılan resimler hep sabit ölçülerdedir. Oysa pratikte sizin resimlerinizin oranları genellikle farklıdır, kimi dikey kimi ise yataydır. Farklı oranlardaki resimlerin düzenli görünümü statik kodlama ile elde edilemez, gelişmiş CSS tekniklerinin kullanılması gerekir. Template'lerde bu teknikler kullanılmaz.

Admin panel destekli sitelerde içerikleri siz girerken mümkün olduğunca kodlarla uğraşmamanız gerekir. Resim, video eklemelerinin basit bir şekilde gerçekleşmesi (mümkün olduğunca otomatize edilmesi) tasarım kodlamasının buna göre yapılması gerekir. Örneğin siteye eklediğiniz bir haberin, otomatik olarak ana sayfada gösterilmesi gerekir. Template'ler yapılırken bu boyut dikkate alınmaz.

Güvenlik

Web siteleri (CMS sistemleri) yılda 8-14 kez kod güncellemesinden geçer. Düzgün çalışan bir site için bu zorunluluktur. Daha az sayıda olsada template'lerinde güncellenmesi gerekir. Ancak Template'lerin güncelleme desteği yoktur. Bir süre sonra güvenlik açığına neden olabilecekleri gibi Browser'larla (Chrome, Firefox vs.) uyum sorunları da ortaya çıkmaya başlayabilir.

Performans

Template'ler için öncelikli unsur değildir. Çalışma tamamlanıp içerikler yüklendiğinde kasılmalar ortaya çıkabilir.